CLion


Wieloplatformowe IDE dla C i C++

CLion to inteligentne wieloplatformowe IDE dla developerów pracujących w językach C i C++. Zbudowany na podstawie platformy IntelliJ zawiera w sobie wiele cech, które usprawniają Twoją produktywność.

Wsparcie pisania kodu

Zaufaj IDE CLion, które potrafi zająć się wieloma rutynowymi zadaniami, podczas gdy Ty skupiasz się na rzeczach, które są rzeczywiście ważne. Znając Twój kod na wylot, może zwiększyć Twoją produktywność dzięki niezwykle dokładnym sugestiom uzupełniania kodu, błyskawicznej nawigacji i niezawodnej refaktoryzacji.

Analiza kodu w locie

Twórz piękny i poprawny kod z CLion. Analiza statyczna (włączając w to DFA) dla wszystkich obsługiwanych języków podświetla błędy i ostrzeżenia w kodzie w miarę pisania i zapewnia możliwość automatycznej naprawy kodu.

Łatwy start

Niezwykle łatwo jest rozpocząć nowy projekt oparty na CMake, a pliki mogą zostać dołączone do projektu za pomocą jednego kliknięcia. Jeżeli korzystasz z innego rodzaju projektu, IDE pomoże Ci zaimportować go do CMake.

Inteligentny edytor

Dzięki temu, że IDE analizuje kontekst i rozumie Twój projekt, możesz pisać kod szybciej niż myślisz. Wypróbuj inteligentne uzupełnianie, formatowanie i wiele innych pomocnych funkcji.

Nawigacja i wyszukiwanie

Znajdź swoją drogę przez kod za pomocą błyskawicznej nawigacji do symbolu, klasy i pliku. Przeglądaj wywołania lub typy hierarchii i łatwo znajdź praktycznie wszystko, co tylko chcesz (włącznie z ustawieniami IDE).

Dostosowywanie edytora

Wybierz jeden z domyślnych motywów edytora lub dostosuj je do swoich upodobań. Przyjmij klawiaturocentryczne podejście i dostosuj ją całkowicie do siebie.

Generowanie i refaktoryzacja

Oszczędzaj czas na pisaniu kodu: CLion potrafi wygenerować odpowiedni kod, zaczynając od getterów/setterów a kończąc na bardziej zaawansowanych szablonach. Wykorzystaj refaktoryzację do błyskawicznego ulepszania i porządkowania swojego kodu.

Wbudowane narzędzia

CLion jest czymś więcej, niż po prostu edytorem: posiada między innymi obsługę potężnego debuggera CMake, który pozwala na szybkie i proste badanie oraz rozwiązywanie problemów, wbudowane Google Test i Catch do testów jednostkowych oraz wiele popularnych systemów kontroli wersji

Debugowanie

Wykorzystaj graficzny interfejs debuggera z backendem GDB lub LLDB. CLion pokaże wartości bezpośrednio w edytorze i pomoże w sprawdzaniu wyrażeń.

Obsługa CMake

CMake jest słynnym międzyplatformowym narzędziem do budowania projektów, który jest powszechnie używany do projektów w C i C++. Ciesz się pełną obsługą CMake z generacją kodu i automatycznym przeładowywaniem.

Testy jednostkowe

CLion obsługuje frameworki takie jak Google Test i Catch oraz zapewnia wbudowane narzędzie do przeprowadzania testów razem z interfejsem pozwalającym na wygodniejszą analizę wyników. Może ono nawet generować kod w miarę jak piszesz testy (dla Google Test).

Dokumentacja kodu

Dzięki CLion możesz z łatwością utrzymywać dokumentację kodu na najwyższym poziomie. Przeglądaj dokumentację w stylu Doxygen w okienku szybkiej dokumentacji, wykorzystuj uzupełnianie dla komend i parametrów funkcji i twórz zalążki dla komantarzy Doxygen.

VCS i historia lokalna

CLion zapewnia ujednolicony interfejs dla najbardziej popularnych systemów kontroli wersji, włączając w to Subversion, Git, GitHub, Mercurial, CVS, Perforce i TFS. W międzyczasie lokalna historia uchroni Cię przed nieprzewidzianymi wypadkami.

Terminal, tryb Vim i inne

Obsługuj wiersz poleceń poprzez wbudowany terminal, włącz tryb emulacji Vim łącznie ze skrótami klawiszowymi Vim, oraz rozszerz funkcjonalność IDE za pomocą przeróżnych pluginów.

Wiele języków - jedno IDE

Jakkolwiek CLion został zaprojektowany dla języków C i C++, zapewnia także wsparcie dla języka CMake, wielu technologii webowych (takich jak JavaScript, XML, HTML, Markdown i wielu innych), oraz języków Python, Go, Swift, a także innych które są dostępne we wbudowanych lub dostępnych w repozytorium pluginów.