TechSmith Camtasia

Panujący obecnie natłok informacji sprawia, że nie wystarczy, iż Twoja wiedza jest ogromna. Żeby się nią podzielić musi być jeszcze odpowiednio podana. Właściwą oprawę dla przekazywanych informacji zapewnia Camtasia – rozbudowany program do edycji wideo i tworzenia prezentacji. Dzięki prostej obsłudze idealnie sprawdza się jako biznesowe narzędzie. Montaż filmów i podcastów, przygotowywanie webinarów czy prezentacji przy użyciu edytora Camtasia to proste, intuicyjne zadanie.

Dlaczego Camtasia przyda się Twojej firmie?

Dzielenie się swoją wiedzą ze współpracownikami

Dzisiejszy rynek wymusza na przedsiębiorcach ciągłe podkręcanie tempa. Wiele firm nie ma wystarczająco dużo czasu na efektywne przeszkolenie pracownika. Podobnie organizacje korzystające z metodyki Agile czy outsourcingujące wiele zadań – liczą na efekt końcowy, nie dostarczając wiedzy niezbędnej do jego osiągnięcia.

Camtasia umożliwia tworzenie materiałów szkoleniowych wysokiej jakości, których wykorzystanie pozwala ograniczyć czas poświęcony na podnoszenie kwalifikacji pracownika, bez jednoczesnej straty jakości wiedzy, którą chcemy mu przekazać. Dzięki rozbudowanej opcji nagrywania ekranu i tworzenia narracji głosowej, również tworzenie webinarów stanie się dużo prostsze.

Szkolenia zewnętrzne, filmy instruktażowe

Tworzenie baz wiedzy nie ogranicza się oczywiście do szkoleń firmowych. Camtasia świetnie nadaje się do wykorzystania w trakcie szkoleń zewnętrznych dla firm szkoleniowych, robienia tutoriali na YouTube, materiałów dydaktycznych dla szkół, treści e-learningowych czy home-learningowych. Może być również wykorzystana przez korepetytorów, do tworzenia kursów lub konsultacji online.

Przystępne, podane w czytelnej formie informacje sprawią, że przekazywanie wiedzy kursantom stanie się dużo prostsze niż do tej pory, a atrakcyjna forma tworzonych materiałów dodatkowo zainteresuje uczestników.

Tworzenie prezentacji

Prezentacja multimedialna przydaje się w wielu sytuacjach, od szkolnych referatów, przez studenckie konferencje po poważne spotkania biznesowe. Często od jakości prezentacji i sposobu jej wykonania zależy, czy w ogóle zostaniemy wysłuchani i ile treści naprawdę trafi do odbiorcy.

Camtasia świetnie sprawdza się w tej roli, zastępując domyślne programy znane z popularnych systemów operacyjnych. Dając szeroki wachlarz możliwości, umożliwia tworzenie prezentacji i wykorzystywanie ich przez handlowców, agencje reklamowe, przedsiębiorców występujących na start-up pitchach, przedstawicieli branży IT czy naukowców chcących się wyróżnić na tle konkurencji.

Filmy promocyjne

Billboard lub nieruchomy banner na stronie internetowej już dawno nie jest cool. W erze YouTube’a i Netflixa o wiele lepiej sprawdza się reklama w formie wideo. Intuicyjność programu Camtasia sprawia, że przygotowanie takiego spotu czy filmu promocyjnego jest bardzo proste i pozwala przygotować film samemu, bez korzystania z usług wyspecjalizowanego montażysty.

Filmy zarobkowe

Camtasia jest w pełni funkcjonalnym programem i bardziej znanym narzędziom do tworzenia wideo ustępuje tylko w najbardziej zaawansowanych aspektach. Dlatego może stać się atrakcyjną alternatywą dla wszystkich, którzy zajmują się komercyjnym filmowaniem lub w inny sposób są powiązani z tą branżą.

Dzięki innowacyjnemu interfejsowi, Camtasia jest dużo bardziej przejrzysta od wiodących programów, które mniej wtajemniczonym w tajniki montażu, mogą przysporzyć wielu trudności.

Szeroki wachlarz stempelków, chmurek i innych elementów do dodania do tworzonych filmów lub prezentacji, a także świetne przystosowanie do filmowania ekranu, czyni z Camtasii program, który znajdzie zastosowanie nawet wśród posiadaczy najbardziej znanych programów tego typu.

Zainteresował Cię produkt?

Dane techniczne znajdziesz w naszym sklepie.
Jeśli nie jesteś pewien możliwości programu, wersje Trial odnajdziesz na stronie producenta.

Myślisz o programie do tworzenia filmów prywatnie?

Zabawa, samorealizacja

Dzięki prostocie użytkowania Camtasia jest też idealnym programem dla amatorów filmowania. Youtuberzy, początkujący filmowcy czy dziennikarze studenckich telewizji szybko dostrzegą korzyści płynące z wykorzystania tego oprogramowania, a co najważniejsze, intuicyjny interfejs i prostota nie zniechęci ich do rozwijania się w tym zakresie.

Więzi rodzinne, filmy wspomnieniowe

Wiele osób chce dokumentować najważniejsze chwile swojego życia – ślub córki, pierwsze urodziny siostrzeńca, wywrotkę kolegi na desce. Setki tysięcy amatorskich filmów krąży po sieci, ale często finalny efekt zmagań z kamerą leży poniżej naszych oczekiwań.

Camtasia jest odpowiedzią na tę potrzebę – dzięki prostej obsłudze i szybkości pracy jest idealnym programem do obróbki amatorskiego wideo, z domowych imprez czy wyjazdów ze znajomymi.