WebStorm 2022.1 EAP 4


Poniżej znajdują się największe ulepszenia w WebStorm 2022.1 EAP #4.

Lepsza obsługa Next.js

W tej wersji poprawiona została obsługa popularnego frameworka Next.js. Dzięki gotowemu wsparciu Reacta, wszystkie podstawowe funkcjonalności powinny już działać we wszystkich projektach Next.js. Został naprawiony związany z tym błąd dotyczący obsługi stron. Począwszy od wersji 2022.1 nie powinno to już stanowić problemu. WebStorm rozłoży ścieżki używane we właściwości href komponentów Link. Uzupełnianie kodu, nawigacja i refaktoryzacje, takie jak Rename, również będą działać.

Wsparcie dla Volta

WebStorm 2022.1 otrzyma również odpowiednią integrację z Volta, menedżerem narzędzi JavaScript. Automatycznie rozpozna Yarn i npm zainstalowane przy użyciu Volta.

Wsparcie Corepack dla Yarn i pnpm

Kolejną rzeczą, która znalazła się w tym wydaniu, jest obsługa Corepack. Corepack jest to eksperymentalne narzędzie Node.js, które pozwala używać Yarn jak i pnpm bez konieczności ich instalowania. Aby skorzystać z tego narzędzia, należy je uruchomić za pomocą polecenia corepack enable we wbudowanym terminalu – funkcja ta nie jest domyślnie włączona.

Nowy sposób na uruchomienie bieżącego pliku

WebStorm umożliwia między innymi uruchamianie, debugowanie i testowanie kodu. W tym celu wykorzystuje koncepcję konfiguracji uruchamiania. Dla ułatwienia konfiguracji został wprowadzony nowy sposób uruchamiania.

Na pasku narzędzi jest już dostępna nowa opcja Bieżący plik. Z jej pomocą można uruchomić i debugować aktualnie otwarty plik za pomocą odpowiedniego przycisku po prawej stronie. IDE automatycznie użyje typu konfiguracji uruchamiania najlepiej dopasowanego do tego pliku, w taki sam sposób, jak w przypadku uruchomienia pliku z menu kontekstowego.

Nowa opcja pojawia się tylko wtedy, gdy w projekcie nie ma istniejących konfiguracji uruchamiania. Jeśli istnieją, opcja nadal jest dostępna w menu rozwijanym z konfiguracjami uruchamiania.

Oto kilka innych godnych uwagi zmian w tej kompilacji:

  • Listy z wieloma argumentami można teraz składać w edytorze.
  • Zostało zaimplementowane wstępne wsparcie dla debugowania Hermes.
  • Uzupełnianie CSS dla Tailwind powinno teraz działać w szablonach FreeMarker.