RubyMine


Najbardziej wydajne IDE języka Ruby

RubyMine jest dedykowanym IDE dla języków Ruby i Rails. Zapewnia pełny wachlarz narzędzi niezbędnych dla developerów Ruby, które są ze sobą ściśle zintegrowane i tworzą wygodne środowisko pracy w Ruby i Ruby on Rails.

RubyMine - najlepsze IDE do…

…Ruby

RubyMine zawiera w sobie obszerny edytor kodu, który jest świadom dynamicznej specyfiki języka. Zapewnia inteligentne wsparcie pisania kodu oraz refaktoryzacji, a także posiada zdolność głębokiej analizy i zrozumienia kodu. Dzięki łatwej konfiguracji projektów, automatycznym zarządzaniu RubyGems, wsparciem Rake i wbudowanym konsolom, RubyMine posiada wszystko, czego potrzebuje developer w swoim środowisku pracy.

…Ruby on Rails

RubyMine zawiera w sobie dedykowane narzędzia dla Ruby on Rails, takie jak podgląd struktury projektu, opcje szybkiej nawigacji MVC, uzupełnianie kodu odpowiednie dla Rails i zautomatyzowana refaktoryzacja. Gdy dorzucimy do tego obsługę ERB, HAML i Slim, oraz wbudowaną konsolę Rails, otrzymujemy najlepszy przepis na niesamowite aplikacje webowe.

…JavaScript, HTML & CSS

Szybkość i wydajność są gwarantowne zarówno po stronie klienta jak i serwera przy pracy z JavaScript, CoffeeScript, TypeScript, HTML, CSS, Less i Sass, gdyż RubyMine zapewnia najlepsze w swoim rodzaju wsparcie pisania kodu i dużą liczbę zaawansowanych narzędzi. Frameworki do przeprowadzania testów Node.js, Dart, AngularJS i JavaScript są obsługiwane poprzez darmowe pluginy. Dzięki narzędziom do debugowania JavaScript i Node.js nie musisz opuszczać IDE aby przeprowadzić ten proces.

…RubyMotion

RubyMine wnosi wszystkie swoje dobrodziejstwa w świat aplikacji RubyMotion. Wsparcie dla Ruby, Obiektowego C i API Javy sprawiają, że tworzenie z RubyMotion na systemy iOS, OS X i Android jest jeszcze prostsze. Ponadto potężny interfejs do testów i debugowania powoduje, że niezależnie od tego, czy pracujesz z prawdziwym urządzeniem czy też z emulatorem, możesz łatwiej je w pełni dopracować. Do Twojej dyspozycji są również wszystkie komendy Rake i interaktywna konsola.

Trzymaj swój kod w formie dzięki…

…analizie kodu i refaktoryzacji

Pozwól swojemu IDE zaopiekować się kodem. Inteligentne, zależne od typu uzupełnianie kodu oraz jego inspekcje, szablony i akcje zależne od kontekstu pracują razem na jakość Twojego kodu, oraz na łatwość jego pisania. Jak każde IDE od JetBrains możesz dokonywać bezbłędnej refaktoryzacji (w wielu wydaniach!) w swoim kodzie Ruby.

…testom

Testowanie bywa często niedoceniane. Podobnie do pisania kodu testy jednostkowe stają się drugą naturą dzięki integracji RubyMine z RSpec, Cucumber, Shoulda, Minitest i Test::Unit. Wszelkie wsparcie w pisaniu kodu odnosi się także do pisania testów, których wyniki można łatwo przeanalizować dzięki interfejsowi graficznemu.

…zintegrowanym narzędziom

Git, Subversion, Mercurial, Perforce i CVS: RubyMine zna wszystkie najbardziej popularne systemy kontroli wersji i zapewnia dla nich ujednolicony interfejs użytkownika. Ponadto możesz łatwo skonfigurować automatyczne wdrożenia po FTP i SFTP, a także zarządzać swoją infrastrukturą z narzędziami takimi jak Vagrant, Capistrano, Chef lub Puppet. W skład narzędzi do obsługi baz danych wchodzą między innymi w pełni funkcjonalny edytor baz danych i wsparcie dla języka SQL.

…potężnemu debuggerowi

Dokładne dopracowywanie kodu aplikacji jest zasadniczym krokiem w każdym projekcie. Debugger RubyMine przejął wszystko co najlepsze od platformy IntelliJ, ale ze zwróceniem szczególnej uwagi na potrzeby programistów Ruby. Pozwala on na stosowanie punktów przerwań w Ruby, ERB i kodzie JavaScript, oraz zawiera wiele elementów interfejsu, które udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji.