TeamCity


Potężne narzędzie do ciągłej integracji

Dlaczego TeamCity jest dla Ciebie najlepsze

Lepsze osiągi

Preferujesz tradycyjne podejście do ciągłej integracji, czy preferujesz określony workflow wykorzystując Git lub Mercurial? Niezależnie od Twojej odpowiedzi TeamCity potrafi się do Ciebie dostosować dzięki całej gamie cech, które pozwolą na przejście z wynikami pracy na zupełnie inny poziom.

Oszczędzaj czas już od samego początku

Niezależnie od tego, czy pracujesz w języku Java, .NET czy platformach mobilnych, TeamCity posiada w sobie wszystko, czego tylko potrzebujesz, i może być gotowy do pracy w ciągu kilku minut.

Rozszerzaj w miarę potrzeb

Kiedykolwiek potrzebujesz jakiejś specjalnej funkcjonalności, masz do wyboru ponad 100 pluginów gotowych do użycia. Możesz też dodać swoje własne pluginy wykorzystując API TeamCity.

Pełne wsparcie użytkownika

Nigdy nie odczuj bycia zdanym na pastwę losu korzystając z TeamCity. Możesz otrzymać wsparcie na wiele sposobów, włączając w to forum społeczności, publiczny issue tracker i wyczerpującą dokumentację online.

Pełna skalowalność

TeamCity rośnie razem z Twoim zespołem. Jego model licencyjny pozwala na rozpoczęcie całkowicie za darmo, i płynnie rozszerzać możliwości Twojego serwera w miarę potrzeb.

Ciągła integracja i wdrażanie

Początkowo będąc serwerem ciągłej integracji, TeamCity obejmuje teraz wszystkie funkcje, których oczekuje się od platformy ciągłego wdrażania. Dziś jest to najlepszy wybór dla obu tych funkcji.

Potężna ciągła integracja

Zdalne uruchamianie i testy przed commitem

Buduj, weryfikuj i przeprowadzaj zautomatyzowane testy na serwerze jeszcze przed commitowaniem zmian, i utrzymaj bazę swojego kodu w idealnym porządku.

Raporty w locie

Nie czekaj na zakończenie procesu budowania aby odkryć wszelkie problemy, tylko dowiaduj się o nich w miarę ich występowania.

Hierarchia projektów

Twórz drzewo projektów aby w łatwy sposób dziedziczyć ustawienia i zezwolenia.

Szablony

Twórz szablony z najczęściej występującymi ustawieniami i konstruuj na ich podstawie niezliczone konfiguracje budowania.

Łańcuchy i zależności

Rozbij pojedynczy proces budowania na mniejsze części, które mogą być wykonywane równolegle lub szeregowo.

A do tego:

Znajomość technologii

Jeden z powodów, dla których TeamCity został określony "inteligentnym serwerem CI" jest jego podejście do integracji. Kiedy jes powiedziane, że dane narzędzie jest obsługiwane, to chodzi o obsługę w pełnym zakresie. Przykładowo, obsługa Visual Studio zapewnia automatyczne wykrywanie wersji narzędzi, obsługę frameworków testowych i pokrycia kodu, statyczną analizę kodu, i wiele więcej. A najlepsze jest to, że otrzymujesz wszystkie te funkcje bez instalowania dodatkowych pluginów czy modyfikacji w skryptach budowania!

Konfiguracja

Tak jak programiści unikają powtarzania kodu, tak samo zespół JetBrains unika powtarzania ustawień, dzięki czemu TeamCity zapewnia kilka sposobów na ponowne wykorzystywanie ustawień.

Historia budowania

Trzymanie historii budowania, zmian i porażek jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu w dowolnym procesie tworzenia oprogramowania. TeamCity pozwala na przeglądanie historii budowania oraz testów, podgląd statystyk, a także przypinać, tagować i dodawać zbudowane elementy do ulubionych. Wszystkie zmiany są gromadzone w odpowiednim logu.

Rozszerzanie i dostosowywanie

TeamCity zapewnia wiele możliwości dostosowywania, rozszerzania, oraz interakcji z serwerem. Wykorzystuj komunikaty usług w skryptach budowania, komunikuj się z serwerem poprzez API REST, lub twórz swoje własne pluginy za pomocą Open API.

Kluczowe integracje

Ciężko wyobrazić sobie świetny serwer CI lub CD bez integracji z kluczowymi narzędziami, takimi jak systemy kontroli wersji, issue tracker, narzedzie do budowania lub repozytorium pakietów. JetBrains podchodzi bardzo poważnie do zapewnienia pełnej obsługi tych narzędzi.

Konserwacja systemu

TeamCity pomaga w utrzymaniu serwera CI w dobrym stanie technicznym nawet jeżeli nie ma on nic do zrobienia, dzięki czemu nie musisz marnować czasu akurat wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebny. Zapewnia także przydatne raporty w kwestiach takich jak jak użycie dysku, czasy budowania, czy ogólny stan serwera.

Zarządzanie użytkownikami

Serwer CI jest czymś, z czego korzysta cały zespół lub nawet cała firma. Właśnie dlatego TeamCity zapewnia elastyczny interfejs zarządzania użytkownikami, który pozwala na przydzielanie ról do użytkowników, przydzielanie ich do grup, rożne metody uwierzytelnienia oraz podgląd logu z wszystkimi działaniami użytkowników dla przejrzystości wszystkiego, co się dzieje na serwerze.

Dbanie o jakość kodu

TeamCity zawiera w sobie znane z IntelliJ Idea czy ReSharper narzędzia do analizy kodu i przeprowadzania inspekcji w kodzie Java i .NET. Największe narzędzia pokrycia także posiadają bezpośrednio zintegrowaną obsługę. Możesz nawet dodać jakość kodu do warunków poprawności budowania.