YouTrack


Issue tracking w stylu najlepszych IDE

Zaawansowane wyszukiwanie

Proste i potężne wyrażenia

Wykorzystaj prostą składnię podobną do języka naturalnego aby znaleźć potrzebne zagadnienia. Wyszukuj ich za pomocą atrybutów i słów kluczowych.

Możesz wreszcie zapomnieć o wszelakich formularzach zabierających całą przestrzeń roboczą tylko po to, aby przefiltrować kilka wyników wyszukiwania.

Zapisywanie zapytań

Zapisuj zapytania na przyszłość, aby nie musieć wprowadzać za każdym razem od nowa skomplikowanych wyrażeń. Pozwoli to także na dzielenie się zapisanymi wyrażeniami z innymi, aby mogli z niego korzystać, edytować i dostosowywać do siebie.

Zapisanymi zapytaniami można zarządzać na odpowiedniej liście, oraz w prosty sposób wybierać w polu wyszukiwania.

Obsługa OpenSearch

Wpisz swoje zapytanie bezpośrednio w polu wyszukiwania swojej przeglądarki i błyskawicznie przejdź do wyników wyszukiwania! Ta funkcjonalność jest dostępna we wszystkich przeglądarkach obsługujących technologię OpenSearch, włączając w to Mozillę Firefox, Internet Explorera i Google Chrome.

Uzupełnianie i podświetlanie

YouTrack zapewnia uzupełnianie zapytań w polu wyszukiwania, co ułatwia wybranie odpowiednich wartości i słów kluczowych. Uzupełnianie jest wywoływane automatycznie w trakcie pisania, lub poprzez kombinację Crtl+Spacja

Kiedy wprowadzasz zapytanie, YouTrack podświetla słowa kluczowe i wartości, oraz zaznacza błędy.

Szukanie w czasie

Filtruj zagadnienia na podstawie jego rodzaju, autora i daty. Dzięki temu możesz na przykład wyszukać, które zagadnienia były opracowywane w poprzednim tygodniu.

Filtry

Nie możesz się przekonać lub przyzwyczaić do wyszukiwania za pomocą wyrażeń? Wypróbuj filtry! Wybierz jeden lub więcej atrybutów i zobacz, jak wiele zagadnień spełnia podane kryteria.

Kiedy wybierzesz odpowiedni zestaw filtrów YouTrack automatycznie przekonwertuje je na zapytanie w polu wyszukiwania. To pozwala na łatwiejsze uczenie się składni wyszukiwania oraz na zapisywanie tych wyrażeń na przyszłość.

Zasięg wyszukiwania

Zawężaj wyszukiwnanie do określonego zasięgu wybierając projekt, zapisane wyszukiwanie lub określoną etykietę. Możesz też wybrać wyszukiwanie we wszystkich dostępnych zasobach.

Etykiety

Wykorzystuj etykiety aby grupować zagadnienia w najwygodniejszy dla siebie sposób, niezależnie od nich atrybutów.

Etykiety mogą być także wykorzystywane w wyszukiwaniu określonych zagadnień. Każda etykieta zdefiniowana przez użytkownika może być ponadto przeznaczona do automatycznego usunięcia w momencie rozwiązania zagadnienia.

Etykiety mogą być dostosowywane od strony kolorystycznej oraz udostępniane innym użytkownikom.

Natychmiastowe zgłaszanie

Zgłaszanie za pomocą skrótu

Aby utworzyć nowe zagadnienie, wciśnij Alt+Ins w dowolnym miejscu w YouTrack, lub kliknij przycisk tworzenia nowego zagadnienia.

Przydziel do nowego zagadnienia odpowiednie atrybuty, dodaj linki do powiązanych zagadnień, przydzielaj użytkowników, dodawaj etykiety, oraz dołączaj i edytuj zrzuty ekranu. Możesz także wykorzystywać znaczniki formatowania w stylu wiki i ograniczaj dostęp do zagadnienia poprzez ustawienie jego widoczności wyłącznie dla określonej grupy użytkowników.

Podobne zagadnienia

W miarę opisywania zagadnienia YouTrack sugeruje listę podobnych zagadnień o zbliżonych opisach. Zagadnieni, które chcesz utworzyć może już tam być!

Własne APi

YouTrack zapewnia potężne REST API, dzięki któremu można wykonywać programowo wiele czynności, włączając w to utomatyczną wysyłkę zgłoszeń z własnych aplikacji.

Wsparcie szkiców

Twórz i zarządzaj tak wielką liczbą szkiców jaka tylko jest potrzebna. Twoja lista szkiców jest dostępna z formularza tworzenia nowego zagadnienia: po prostu zaznacz szkic, którego chcesz użyć. Możesz także edytować wiele szkiców naraz.

Znaczniki z wiki

Możesz wykorzystywać specjalne znaczniki znane z wiki w opisach zagadnień, włączając w to linki do innych zagadnień lub zasobów zewnętrznych, bloki kodu, tabele, nagłówki i formatowanie tekstu. Link do strony referencyjnej jest zawsze dostępny, oraz dostępny jest też sandbox, w którym można sprawdzić możliwości tych znaczników.

Zgłoszenia z poczty

Zintegruj YouTrack ze swoją skrzynką pocztową (IMAP, POP3) i twórz zagadnienia bezpośrednio z wiadomości. Możesz skonfigurować narzędzie do zgłaszania problemów, ustawić komendę wykonywaną po utworzeniu zgłoszenia, lub dodawać komentarze odpowiadając na otrzymaną wiadomość z powiadomieniem.

Edycja obrazów

Zrób zrzut ekranu, wyślij go do edytora obrazów i podrasuj go na miejscu: przycinanie, dodawanie tekstu i podświetleń, lub rozmywanie obszarów, których nie chcesz udostępniać innym.

Upiększaj cytaty kodu

Upewnij się, że kod i komentarze które umieszczasz można bez problemu odczytać dzięki podświetlaniu składni. YouTrack wykorzystuje standardową bibliotekę google-code-prettify, która domyślnie obsługuje języki C, C++, C#, Java, JavaScript, Perl, Python, Rub oraz SH. Dołaczenie opcjonalnych parametrów pozwala na rozszerzenie listy obsługiwanych języków o Apollo, CSS, SQL, i wiele innych.

Uprość życie nie tylko sobie

Uzyskuj więcej raportów zewnętrznych zapewniając użytkownikom łatwe w użyciu narzędzie do raportowania. YouTrack pozwala na logowanie się za pomocą kont Google, Github, OpenID, Yahoo oraz AOL dla wygodniejszego procesu zgłaszania (upewnij się tylko, że odpowiedni sposób logowania został włączony i skonfigurowany).

Innowacyjny system zarządzania zgłoszeniami

Okno poleceń

Aby przyspieszyć proces modyfikacji różnych zagadnień, YouTrack wprowadził potężne narzędzie jakim jest okno poleceń. modyfikuj atrybuty danego zagadnienia (lub zagadnień) wykorzystując zestaw komend podobnych do języka naturalnego oraz poleceń wyszukiwania. Na przykład możesz przydzielić odpowiednie zagadnienia do użytkownika, zmienić typ, priorytet lub dowolne inne pole zgłoszenia, czy też dodawać etykiety, pliki lub łączyć zgłoszenia.

Gustowne powiadomienia

Otrzymuj powiadomienia o różnych zdarzeniach na swoją skrzynkę pocztową lub komunikator. Możesz także ustawić powiadomienia dotyczące zgłoszeń z odpowiednimi tagami, lub te, które są zgodne z zapisanym wyszukiwaniem. YouTrack łączy podobne modyfikacje w jedną wiadomość oraz obsługuje wątki.

Łączenie zgłoszeń

Możesz łączyć ze sobą zgłoszenia wykorzystując różne typy zależności, jak na przykład odniesienie do, zależność od, duplikat, i tak dalej. Każde zgłoszenie może być połączone z kilkoma innymi na raz.

Nawigacja oparta na klawiaturze

Wykorzystuj poręczne skróty klawiszowe aby nawigować po liście zgłoszeń, rozwijaj i zwijaj poszczególne elementy, oraz dokonuj szybkiej edycji zgłoszeń. Na przykład możesz nacisnąć aby rozwinąć szczegóły zgłoszenia, lub wcisnąć F2 aby przejść do edycji zgłoszenia. Obszerna obsługa skrótów klawiszowych pozwala na wygodną pracę ze zgłoszeniami bez odrywania rąk od klawiatury.

Dodawaj obserwujących

Kiedy jest ktoś, kto musi być na bieżąco ze wszystkimi zmianami w danym zgłoszeniu, możesz dodać tę osobę do obserwujących to zgłoszenie, dzięki czemu będzie automatycznie otrzymywać odpowiednie powiadomienia.

Podgląd łącz do zgłoszeń

Dziel się linkami do zgłoszeń w programach Slack lub Telegram, które automatycznie rozszerzają się do trybu podglądu który działa nawet wtedy, gdy wklejasz te linki na Facebooka. Ta funkcjonalność pozwala zaoszczędzić czas gdy możesz uprzednio zadecydować, czy chcesz otworzyć dane zgłoszenie.

Wszystkie potrzebne szczegóły

Kiedy potrzebujesz przejść do szczegółów użyj pełnego widoku zgłoszenia, które pokazuje wszystkich głosujących, obserwujących i komentarze, historię zmian, wszelkie powiązane zgłoszenia, tagi, zbudowane elementy TeamCity powiązane ze zgłoszeniem, związane ze zgłoszeniem zmiany VCS, oraz inspekcje kodu. Pełny podgląd załączonych plików jest dostępny po najechaniu na ikonę załączników.

Wspominanie o @użytkownikach

Wspominając kogoś za pomocą @nazwy_użytkownika możesz w bardzo łatwy sposób zaprosić tę osobę do dyskusji poprzez powiadomienie o komentarzu, i włączyć ją do obserwujących dane zagadnienie.

A na dodatek

Jeszcze skuteczniejszy proces tworzenia

YouTrack zawiera w sobie kilka rzeczy, które pomogą Ci tworzyć i pracować jeszcze sprawniej:

  • Za pomocą narzędzia deski rozdzielczej możesz tworzyć widoki, które pozwolą Ci w mgnieniu oka zorientować się w bieżącej sytuacji. Do tego możesz tworzyć ich dowolną ilość zależnie od potrzeb i udostępniać je innym;
  • Dzięki możliwości tworzenia raportów możesz łatwo przeglądać stan projektu i dzielić się z innymi tą wiedzą;
  • W oparciu o narzędzia do zarządzania czasem możesz jeszcze wydajniej planować wszystkie przyszłe działania!

Zwinna praca

YouTrack zawiera w sobie Agile Boards, które pomagają lepiej zarządzać pracą i obsługuje metody Kanban oraz Scrum. Wszelkie zmiany są natychmiast widoczne u każdego innego użytkownika, a jest co zmieniać: tablice i ich elementy zawierają wiele opcji konfiguracyjnych!