Jest to ogólny przegląd głównych zmian, które można znaleźć w wydaniach 2022.2 wszystkich IDE JetBrains i narzędzi .NET.
IntelliJ IDEA 2022.2
Zawiera wiele ulepszeń jakości funkcji zdalnego programowania, dzięki czemu jest bardziej przystępny i stabilny. Począwszy od tej aktualizacji, IntelliJ IDEA używa JetBrains Runtime 17, co poprawia wydajność, bezpieczeństwo i pracę z IDE.
IntelliJ IDEA Ultimate dodaje obsługę funkcji Spring 6 i Spring Boot 3 oraz wprowadza aktualizacje dla kilku innych frameworków. IntelliJ IDEA 2022.2 zawiera wiele innych ulepszeń i udoskonaleń, które pomogą rozwijać się szybciej i wydajniej.
WebStorm 2022.2
Zawiera obsługę autonomicznych komponentów Angular, aktualizacje dla Vue 3, obsługę TypeScript 4.7, ulepszenia platformy Docker, wbudowane przepływy pracy programowania zdalnego, nowy sposób uruchamiania bieżącego pliku i nie tylko.
DataGrip 2022.2
Dodano możliwość jednoczesnego importowania wielu plików CSV, jak i tryby rozwiązywania dla Playground i Script, zmieniono nowy interfejs Modify na opcję domyślną i nie tylko.
DataSpell 2022.2
Środowisko IDE dla analityków danych, udostępnia wizualny widok scalania dla Jupyter Notebook. Pozwala szybko zidentyfikować zmiany, które mają zostać scalone w notatniku. Kolejnym ulepszeniem wizualnym, które zostało dodane, jest możliwość zmiany rozmiaru obrazu wyjściowego poprzez przeciągnięcie jego dolnej krawędzi, co może być szczególnie przydatne podczas zagłębiania się w szczegóły. W tej wersji można też kopiować i wklejać katalogi do, z, i między serwerami zdalnymi. Można również użyć interpretera opartego na WSL dla środowisk utworzonych za pomocą venv.
PyCharm 2022.2
Wprowadzono obsługę kilku funkcji Pythona 3.11, takich jak grupy wyjątków i operator except*, nowe notacje dla poszczególnych kluczy TypedDict i typy ogólne. Dzięki ulepszonemu klientowi HTTP można wybrać środowisko uruchomieniowe za pomocą ikony na rynnie i wysyłać zapytania za pośrednictwem protokołów HTTP i WebSocket. Nowa funkcja Uruchom bieżący plik umożliwia natychmiastowe uruchamianie i debugowanie pojedynczego pliku bez dedykowanej konfiguracji uruchamiania.
GoLand 2022.2
Oferuje nowe funkcje dla generyków i go.work oraz umożliwia uruchamianie testów fuzz z poziomu IDE. Instrukcje SQL są teraz automatycznie wykrywane w ciągach. Dodano również obsługę punktów końcowych WebSocket i GraphQL.
PhpStorm 2022.2
Zapewnia obsługę Mockery i Rectora, ulepszoną obsługę generyków i wyliczeń, ulepszenia debugera i klienta HTTP oraz wiele więcej.
CLion 2022.2
Lepiej integruje się z CMake i CMake Presets. Wyskakujące okienko Szybka dokumentacja stało się użytecznym źródłem wiedzy o kodzie C++ i CMake. Udoskonalona statyczna i dynamiczna analiza kodu, lepsza integracja z debugerem oraz ulepszenia wydajności łańcuchów narzędzi zdalnych i dokerów pomagają w bardziej produktywnym programowaniu.
RubyMine 2022.2
Zawiera obsługę adresów URL Rails, ulepszenia RBS i debuggera, obsługę rozszerzeń makr YARD i kilka innych nowych funkcji.
AppCode 2022.2
Pomaga analizować strukturę aplikacji, generując diagramy klas UML dla Objective-C i Swift. Poprawia również dokumentację kodu, generowanie i formatowanie oraz jest zgodny z najnowszymi wersjami Xcode i nowymi funkcjami języka Swift. Wtyczka Kotlin Multiplatform Mobile dla AppCode obsługuje teraz wiele dodatkowych typów projektów, aby pomóc wydajniej tworzyć aplikacje na Androida i iOS.
Narzędzia .NET i rozszerzenia VS 2022.2
ReSharper 2022.2 i Rider 2022.2
Obejmują obsługę dodatkowych funkcji języka C# 11, aktualizacje analizy kodu i zoptymalizowane wykorzystanie pamięci przez analizę całego rozwiązania.
ReSharper 2022.2
Wprowadzono Virtual Formatter do przeglądania kodu w preferowanym formacie bez faktycznego ponownego formatowania kodu źródłowego na dysku, a także narzędzie Oczyszczanie dysku do usuwania plików tymczasowych generowanych przez ReSharper. ReSharper C++ 2022.2 wprowadza wskazówki i inspekcje specyficzne dla Blueprints i znacząco poprawia wydajność indeksowania projektów Unreal Engine.
Rider 2022.2
Został dostarczony z ogólną poprawą wydajności, w tym optymalizacją wydajności uruchamiania i silnikiem analizy całego rozwiązania. Obsługa C# 11 została rozszerzona o wymagane elementy, sprawdzone operatory zdefiniowane przez użytkownika, nieprzetworzone ciągi i wzorce list. Wdrożono sposób na zastosowanie tych samych ustawień układu okna do wszystkich rozwiązań, nad którymi odbywa się praca. Aby działanie z Unreal Engine było jeszcze łatwiejsza, dodano dwie nowe akcje, New Unreal Module i New Unreal Plugin, a także możliwość określenia serwerów symboli w celu uzyskania symboli bibliotecznych podczas debugowania.